Jaké příslušenství k bazénu budete potřebovat
Pořizujete si na zahradu bazén? Pak se neobejdete bez příslušenství k bazénu https://www.chlorito.cz/bazenove-prislusenstvi.
Začněte filtrací
Čím více nečistot, tím horší podmínky pro koupel. Jednoduchá rovnice s přímou úměrou. Bez bazénové filtrace se neobejdete a můžete si vybrat buď kartušovou s papírovou vložkou, nebo pískovou s křemičitým pískem či zeolitem.
Bazénová chemie
Desinfekce je nutná v menších bazénech, kde nefunguje tzv. samočisticí schopnost vodních toků v přírodě. Ta se uplatní hlavně u větších bazénů či přírodních koupališť a je podmíněna výsadbou vodních rostlin. Máte-li malý bazén na zahradě, třeba nadzemní, může se vám hodit solinátor pro chlorování vody z mírně slané vody, anebo chlorové tablety či bezchlorová chemie aktivním kyslíkem (ozónem) nebo UV lampou.
Algicid a vločkovač
Když se v bazénu začnou rozmnožovat řasy, odstraníte je algicidními přípravky. V nádržích se samočisticí schopností se o regulaci řas starají vodní rostliny, které produkují přirozené algicidní látky. A vločkovač užijete v bazénu tehdy, zakalí-li se voda natolik, že nelze zákal odstranit filtrací.
Bazénový vysavač
Vysavač je zapotřebí u bazénu v každém případě, protože část nečistot se usazuje na dně i přes důkladné filtrování vody. Vysavače se prodávají robotické, poloautomatické nebo ruční, ovšem i ten ruční, nejlevnější vysavač zastane svou práci poctivě, pokud nejste zrovna lemplové.
Schůdky
Zvláště do nadzemního bazénu se vstupuje velmi obtížně bez schůdků. Museli byste si tam přistavit židli nebo stůl, případně štafle, ale měli byste pak problém z bazénu vylézt. Bazénové schůdky jsou oboustranné, tedy vhodné pro vstup i výstup z bazénu.
Další základní příslušenství
Tam patří teploměry, testery bazénové chemie, instalační hadice, dávkovací a dilatační plováky, krycí plachty, geotextilní fólie pod bazén a mohla by se vám hodit i solární sprcha či solární ohřev vody.