Stylová vodácká výprava v černých tričkách
Vodáctví má v naší zemi velmi dlouhou tradici, jejíž kořeny sahají do období socialismu. V té době to byl jeden z mála způsobů, jak projevit vzdor vůči stávajícímu společenskému systému, ovšem postupem času si mnoho vodáků uvědomilo, že to není jen vzdor, ale životní styl a zejména jeden z nejkrásnějších projevů svobody a volnosti při pobytu v přírodě.
Trávit dovolenou na vodě je pro mnoho nadšenců doslova nirvánou a tito lidé si nedovedou představit, že by jim byla upřena možnost zabořit plosku pádla pod vodní hladinu a rozpohybovat svou kánoe, která bude proplouvat všemi úskalími vodního toku.
Vodáci v České republice mají poměrně široký výběr řek, kam se mohou vypravit, a jednou z nich je i Ohře. Splavný úsek začíná u Františkových Lázní a teoreticky je možné plavbu po Ohři protáhnout třeba až do Žatce nebo k soutoku s Labem. Nejčastěji se však končí v Klášterci nad Ohří, kde již mohou velmi dobře porovnat rozdíly mezi horním tokem a oblastí podhůří Krušných hor.
Černé tričko na Ohři
Ohře protéká velmi ostrými a svižnými meandry mezi Nebanicemi a Kynšperkem nad Ohří, aby se vzápětí ocitla v místech, která byla zasažena těžbou uhlí. Pozůstatky po hnědouhelných lomech jsou tu v okolí Sokolova markantní téměř na každém kroku a chcete-li být styloví a připomenout si dobu, kdy se tu těžily stovky tun uhlí za den, oblékněte na sebe černá trička, která budou symbolicky kamenné uhlí připomínat.
Kvalitní bavlněné černé tričko bez potisku s vyšší gramáží nakoupíte ve specializovaném e-shopu a potisk si můžete zhotovit sami podle vlastní invence. Trička mohou být popsána vašimi přezdívkami a logem výpravy, kde by se mohla skvět v celé své kráse jednobarevná skica hnědouhelného rypadla. Anebo smyšleného zvířátka jménem Ropák, které se stalo námětem humoristického krátkometrážního filmu Jana Svěráka.