Žena

Jak na zarostlé chloupky

Zarostlé chloupky nevypadají pěkně a mohou vést až k bolestivým vřídkům. A jak zarostlé chloupky vlastně vznikají? Rostoucí chloupek se neprodere ven z pokožky a vlastně zarůstá pod ní. Ale roste dál, což vede k tomu, že se motá dokola a to může způsobit zanícení a nepříjemný bolák. 

Záleží také na síle chloupku a tloušťce pokožky.

Věděla jste? Kudrnaté ženy trápí zarostlé chloupky o poznání více. Je to tím, že se jim kroutí a motají přirozeně

žena

Jak chloupky bezpečně odstraníte?

Spatříte-li na své pokožce zarostlý chloupek na nic nečekejte a ihned ho odstraňte. Bude vám k tomu stačit sterilní pinzeta a jehla. Tak jdeme na to. Špičkou jehly podeberte konec chloupku a opatrně vytáhněte na povrch pokožky. Jakmile je část chloupku venku, chytněte ho pinzetou a tahem vytrhněte.

Tip: při trhání chloupku se snažte být rychlá, abyste ho nepřetrhla

Po vytrhnutí nezapomeňte postižené místo vydezinfikovat, aby se do něj nedostala infekce. Použít můžete klasický peroxid nebo jakoukoliv vodu po holení s obsahem alkoholu. 

ženy

Jak se správně holit žiletkou?

Stejně jako u všeho, vsaďte na prevenci. Znáte pravidla správného holení žiletkou?

  • Používejte ostrou žiletku: tupá žiletka pokožku podráždí a mimo jiné také chloupky pořádně neoholí
  • Používejte pěnu na holení: vyhněte se častému zlozvyku a to holit pokožku nasucho. Tím byste ji podráždila a navíc byste se mohla i pořezat. Pokožku nejprve odprchujte teplou vodou, aby se roztáhly póry a poté naneste pěnu či gel na holení
  • Holte se po směru růstu chloupků: holení proti směru růstu výrazně ovlivňuje zarůstání chloupků a následné zanícení. Možná si myslíte, že holení proti směru růstu bude účinnější, ale ve výsledku vám může přinést více komplikací

Peeling a hydratace jako nezbytná součást

Jedenkrát týdně dopřejte své pokožce peeling. Ten odstraní odumřelé buňky a zlepší prokrvení pokožky. Následně naneste hydratační krém či mléko.