Hurá, jedeme na vodu v tričkách s potiskem
Potisk textilií se v současné době rozšířil do takové míry, že se stal běžnou součástí odívání, a nejen to, přispěl také k recesi, která zdobí životní styl mnoha nadšenců, co si svůj život představují jinak, než jak jim jej nalinkují společenské konvence. Mezi nimi se objevují i lidé, s nimiž se nejspíš v létě potkáte někde u vody, ale ne v přelidněné přímořské pláži, nýbrž ve vodáckém kempu.
Vodáci patří odjakživa k svérázným figurám, tito lidé si málokdy nechají líbit nějaká příkoří, rádi hledají vlastní životní cestu a také rádi druhým pomáhají v nalezení sebe sama. Mezi vodáky se traduje již dlouhá léta, že když pomohu já někomu druhému, např. s převrženou, zaklíněnou lodí mezi kameny, další den pomůže někdo mně, pokud např. sháním náhradní náplň k propan-butanovému vařiči a nemám v čem si uvařit večeři. Tak to mezi vodáky chodí, a mezi vodáky je také zvykem, že se jednotlivé party mezi sebou odlišují oblečením. Nejčastěji to bývají bavlněná reklamní trička s potiskem. A ne ledajakým!
Neočekávejte však typické vodní znaky, jako je záchranný kruh, kotva, pádlo, pramice a podobné artefakty, vodáci mohou mít na tričkách vytištěné charakteristické symboly pro jejich domovinu. Kupříkladu jezdecký oddíl, který se vypravil na Lužnici, může mít na tričkách své vlastní jezdecké logo s karikaturou koňské hlavy. A třeba parta lidí, co se přátelí díky pěstování ovoce na rodinné farmě, může mít na tričkách tuto symboliku. Anebo ti, co na vodu jedou jako kolegové ze zaměstnání, kde panují dobré mezilidské vztahy, mohou mít na tričkách firemní logo.
Možností potisků je zkrátka nekonečně mnoho a záleží pouze na vás, jak se této příležitosti chopíte, a zda se také připojíte k vodáckému dobrodružství, které patří k nejkrásnějším, jaké lidé v naší zemi provozují. A možná, že se někde společně potkáme, například na Vltavě, pod hradem Rožmberk, při splouvání sportovní propusti, rekonstruované v roce 1997.